Talenty "Sikorskiego"

Talenty "Sikorskiego"

Zuzanna Ślęzak

fot. Zuzia

Zuzanna Ślęzak została laureatką VIII edycji Ogólnopolskiego Projektu „MATURA na 100 procent”, uzyskując na egzaminie maturalnym po 100 % z matematyki na PP i PR, j. angielskiego na PP i PR, fizyki na PR oraz 91 % z języka polskiego.

W pierwszym roku nauki w liceum została laureatką I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego o „Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”. W latach 2018-2021 uzyskała tytuł „Kaon” w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”, a także dwukrotnie została finalistką Ogólnopolskiego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego i Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Otrzymała również wyróżnienie w XXIX Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz bardzo dobry wynik w XXV Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny” i X Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym –  „EUREKA”.

W 2019 r. Zuzanna Ślęzak była finalistką innowacyjnego programu dla uczniów szczególnie uzdolnionych „ADAMED SmartUp”,  realizowanego we współpracy z największymi polskimi uczelniami i jednostkami naukowo-badawczymi (w tym Polską Akademią Nauk), przy udziale Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W 2021 r. została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH – z matematyki i fizyki. W etapie okręgowym uzyskała wynik po 100%.

Zuzanna Ślęzak jest laureatką stypendiów przyznawanych za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce: Prezesa Rady Ministrów (dwukrotnie – w latach 2019/2020 i 2020/20221) oraz Ministra Edukacji i Nauki (2020/2021). Uchwałą Rady Pedagogicznej I LO im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie otrzymała tytuł Prymusa Absolwentów (2020/2021).

Scroll to Top Skip to content