Projekt "Dziś uczeń - jutro student" w Sikorskim!

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego przystąpiło do projektu realizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską „Dziś uczeń – jutro student”.

W ramach projektu uczniowie klas trzecich i czwartych naszego liceum biorą udział w aktywnościach podnoszących ich kompetencje, m.in. na zajęciach z doradztwa zawodowego, warsztatach edukacyjnych prowadzonych w specjalistycznych laboratoriach, dodatkowych ćwiczeniach z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych (matematyka, fizyka, biologia, geografia, informatyka, chemia) oraz zajęciach językowych, w trakcie których uczniowie mają okazję poznać język angielski specjalistyczny (techniczny).

Wizyta studyjna w zakładzie ZPUE we Włoszczowie.

W dniu 5 czerwca klasa 3a uczestniczyła w projekcie zorganizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską: ,,Dziś Uczeń - Jutro Student”. Klasa zwiedziła zakład ZPUE we Włoszczowie. Grupą zwiedzającą opiekowali się Pan Michał Piasecki oraz Pani Ewa Zawadzka. Dziękujemy za możliwość obejrzenia zakładu. Klasa 3a życzy Prezesowi, Zarządowi oraz Pracownikom ZPUE sukcesów w pracy.

Screenshot_29

Festiwal nauki.

W dniu 23 maja 2024 r. w ramach projektu Dziś Uczeń - Jutro Student na Politechnice Świętokrzyskiej odbył się Festiwal Nauki 👩‍🔬👩‍🏫🙇‍♂️ Oczywiście nie mogło zabraknąć na nim naszych uczniów, którzy wzięli udział w warsztatach "Badamy wodę"prowadzonych przez  dr inż. Joannę Muszyńską wykładowcę PŚK.

Screenshot_23

"Dziś Uczeń - Jutro Student" - zadanie 12.

W dniach 14 i 15 maja 2024 r. uczniowie klas trzecich w ramach projektu "Dziś Uczeń - Jutro Student" wzięli udział w międzyszkolnej lidze przedmiotowej – zadanie 12. Konkurs odbył się na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Młodzież zmagała się z zagadnieniami z zakresu: fizyki, geografii, matematyki i chemii.

Screenshot_14

Wizyta studyjna w kopalni dolomitu.

W ramach projektu  Dziś Uczeń - Jutro Student uczniowie kl. 2c wybrali się do kopalni dolomitu w Wymysłowie. Po ciekawych wykładach o funkcjonowaniu spółek grupy pbi, procesach produkcyjnych i poznaniu składu surowcowo-chemicznego wyrobów cementowych młodzież mogła zobaczyć całą linię produkcyjną wypuszczanych na rynek towarów. Była zachęta do wstępowania w szeregi pracownicze spółki. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele Magdalena Kowalczyk i Łukasz Kopera.

Screenshot_27
Screenshot_28