Pozdrowienia od Szymona Rosińskiego z pokładu STS #Fryderyk_Chopin

Pozdrowienia z pokładu STS #Fryderyk_Chopin przesyła uczeń klasy 3d Szymon Rosiński. Szymon od ponad miesiąca jest załogantem polskiego żaglowca w ramach programu #Niebieska_Szkoła_32, który łączy naukę z życiem i pracą na statku. Do tej pory załoga pokonała prawie 4,5 tys. km po wodach Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego odwiedzając porty w Maladze, na Teneryfie i #Gibraltar oraz liczne kotwicowiska w miasteczkach przybrzeżnych #Hiszpania i Portugalii. Podczas pobytu na półwyspie Gibraltarskim załoganci „Chopina” odwiedzili miejsce, w którym 1943r. doszło do tragicznego wypadku polskiego samolotu z gen. Władysławem #Sikorski na pokładzie. W miejscu katastrofy stoi pomnik oraz tablica pamiątkowa upamiętniająca #patron_naszej_szkoły. Szymona czeka jeszcze 11 dni żeglarskiego rygoru zanim wróci do naszego liceum by dalszą naukę kontynuować już na lądzie.