02-01-2015 WARSZTATY FIZYCZNE W KRAKOWIE

W dniu 18 grudnia grupa uczniów z klasy IIIc, Ib i Ic uczestniczyła w warsztatach fizycznych w nowym budynku Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracownicy Instytutu zorganizowali dla nas zajęcia laboratoryjnew I Pracowni, zwiedzanie pracowni, sal wykładowych i nowoczesnej biblioteki oraz zorganizowanej tam wystawy pt.: "Nauka inspiracją sztuki. Od mikroświata do Wszechświata". Poznaliśmy i zobaczyliśmy zasadę działania finałowej pracy Eksperymentu Łańcuchowego – wymyślnej konstrukcji ukazującej jak najwięcej praw fizyki.Nasza obecność była efektem współpracy z UJ nauczyciela fizyki - Iwony Karaś, zmaganiom fizycznym uczniów towarzyszyła również zafascynowana fizyką pani Ewelina Ratusznik – nauczyciel języka polskiego.