13-12-2017 VIII EDYCJA KONKURSÓW PROFILAKTYCZNYCH DLA GIMNAZJALISTÓW

Dnia 13 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się finał VIII edycji konkursów profilaktycznych dla gimnazjalistów z naszego powiatu pn. „Razem przeciwko AIDS”.

Starostę włoszczowskiego reprezentował kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich dr Robert Ślęzak, obecny był również rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Karol Bator, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Kiedrzynek. Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną reprezentowała Aleksandra Włodarczyk.

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego pod kierunkiem organizatorów konkursów: Moniki Rembas i Anety Banaś przygotowali program teatralno – profilaktyczny o tematyce narkomanii i choroby AIDS.

Honorowy patronat nad VIII edycją konkursów profilaktycznych objęli: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek i Starosta włoszczowski Jerzy Suliga.

W konkursie wiedzy pn. „Razem przeciwko AIDS” wzięło udział 28 uczniów z 10 gimnazjów: PG nr1 we Włoszczowe, PG nr2 we Włoszczowe, PG w Kurzelowie, PG w Dobromierzu, PG w Olesznie, PG w Krasocinie, PG w Bukowie, PG w Oksie, PG w Seceminie, PG w Koniecznie.

Miejsca i wyróżnienia zdobyli:

I miejsce – Agnieszka Karczmarek, PG nr1 we Włoszczowie

II miejsce – Weronika Mikołajczyk, PG w Bukowie

III miejsce – Maciej Karczmarski, PG w Koniecznie

Wyróżnienie – Aneta Żesławska, PG w Seceminie

Wyróżnienie – Magdalena Wyciszkiewicz, PG w Dobromierzu

W konkursie plastycznym swoim talentem i kreatywnością wykazali się następujący uczniowie:

I miejsce – Gabriela Rogala, PG w Olesznie

II miejsce – Katarzyna Mosiejowska, PG nr1 we Włoszczowie

III miejsce – Eryk Couperus, PG nr1 we Włoszczowie

Wyróżnienie – Natalia Ostasz, PG nr2 we Włoszczowie

Wyróżnienie – Nikola Wojciechowska, PG w Koniecznie

Atrakcyjne nagrody ufundowali: Burmistrz Gminy Grzegorz Dziubek, Starosta włoszczowski Jerzy Suliga, kierownik kina Muza Grzegorz Krzywonos, dyrektor OSiR Andrzej Kiedrzynek.

Mamy nadzieję, że organizacją tego profilaktycznego przedsięwzięcia przyczyniliśmy się do wzrostu poziomu wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz HIV/AIDS.

Laureatom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach serdecznie gratulujemy!!!