11-01-2018 VI Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Łukasza Uniejewskiego

I Liceum Ogólnokształcące  im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VI  Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim  im. Łukasza Uniejewskiego. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjalistów (I kategoria) i szkół ponadgimnazjalnych (II kategoria).

Zasady uczestnictwa:

1. Każdy autor zgłasza dwa wiersze  o dowolnej tematyce
  2. Do konkursu można zgłaszać utwory oryginalne nigdzie wcześniej niepublikowane     i nienagradzane
  3. Utwory w dwóch egzemplarzach należy nadesłać wyłącznie w wydruku komputerowym (format A-4) w 4 egzemplarzach każdy tekst.
  4. Wiersze muszą być opatrzone godłem, które zastępuje imię i nazwisko autora. Godłem może być słowo, zestaw liter lub cyfr
  5. Do nadesłanych prac należy dołączyć zaklejoną kopertę, opisaną tym samym godłem, z adnotacją zawierającą:
    - kategorię – I (szkoła  podstawowa i gimnazjum) lub II ( szkoły ponadgimnazjalne)
    - imię i nazwisko autora wierszy oraz nauczyciela opiekuna
    - nazwę i adres szkoły, telefon, e-mail
    - zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz ewentualnej publikacji wierszy:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz ewentualne wykorzystanie moich wierszy w publikacjach oraz innych mediach, o których decyduje organizator konkursu.
                                                                                           Czytelny podpis
UWAGA! W przypadku osób niepełnoletnich obok podpisu uczestnika powinien się znaleźć podpis nauczyciela-opiekuna lub rodzica-prawnego opiekuna

Cele konkursu:

1. Zainteresowanie twórców tzw. młodą poezją i poetą o przerwanej drodze twórczej
  2. Kultywowanie i propagowanie kultury słowa, wrażliwości językowej
  3. Umożliwianie wymiany myśli między młodymi twórcami a poetami starszego pokolenia
  4. Inspirowanie do poszukiwania odpowiedzi na pytanie - kim jest dziś młody poeta, czego poszukuje w życiu.

Termin nadsyłania prac:
Prace należy nadsyłać w terminie do 9 lutego  2018 roku. Ocena prac przez Jurorów nastąpi w lutym.  Termin finału i lista laureatów konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz przekazana telefonicznie.

Adres do korespondencji:
I Liceum Ogólnokształcące  im. gen. Władysława Sikorskiego
ul. Wiśniowa 12,   29-100 Włoszczowa, tel. 413942412
www.1-lo.pl,   e-mail: lo_wloszczowa@poczta.onet.pl

Nagrody i wyróżnienia:
Jury przyzna nagrody rzeczowe w każdej kategorii (za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia). Nagrodą może być też publikacja wyróżnionych utworów oraz spotkanie            z ciekawymi reprezentantami kultury i sztuki.

Patronat honorowy:
Starosta Włoszczowski                                                        Patronat medialny:
                                                                                            Echo Dnia, TV Włoszczowa

Patronat naukowy:
Związek Literatów - Oddział Świętokrzyski

Z wierszy Łukasza Uniejewskiego:

spotkałem Go
szedłem z Nim
był taki pokraczny
chudy
rudy z brodą
w granatowej kurtce