16-01-2013 Spotkanie ze studentem tworzącym gry komputerowe.
Jak łączyć naukę z zabawą i przy tym jeszcze zarobić - opowiedział obecnym uczniom "Sikorskiego" absolwent tej szkoły - Radek Ratusznik. Po zdanej maturze wybrał do studiowania informatykę na Politechnice Krakowskiej. Pod koniec trzeciego roku, dysponując wolnym czasem, został testerem gier komputerowych w jednej z krakowskich firm produkujących gry. Szybko awansował na stanowisko programisty i obecnie pracuje i kontynuuje na Uniwersytecie Jagiellońskim studia magisterskie o specjalności: tworzenie gier komputerowych. Radek opowiadał o pracy programisty oraz niuansach produkcji gier komputerowych. Podkreślał rangę wykształcenia technicznego na współczesnym rynku pracy. Zwracał uwagę na wyniki egzaminów maturalnych będących furtką do renomowanych uczelni i na zdobytą w szkole wiedzę. Jak powiedział: "ani on ani żaden z jego szkolnych kolegów nie mieli problemów na pierwszym roku studiów", co zawdzięczają dobremu przygotowaniu w szkole średniej. Zachęcał do wykorzystywania nieoczekiwanych sytuacji, by móc realizować swoje hobby zawodowo.