09-10-2013 prof. dr hab. Kinga Łapot-Dzierwa włoszczowianka we Włoszczowie
Maki i nokturny pędzla Pani Kingi Łapot-Dzierwy, rozstawione na sztalugach w DK we Włoszczowie aż proszą by je dotknąć. Sprawdzić, czy pod palcami wywołają tyleż samo wrażeń co i w momencie zadumy nad nimi.
Uczniowie 2a smakowali klimat wystawy plastycznej. Czy też namalują słowami swoje wrażenia? Maki i nokturny - w jaki powiodły ich świat?
Dziękujemy kuratorowi wystawy p. Marii Dudkiewicz za oprowadzenie nas po wystawie i stworzenie atmosfery obcowania ze sztuką.

"Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać przepiękne prace naszej artystki. Każdy z nas mógł odnaleźć w nich to co najpiękniejsze- barwy kształty ale przede wszystkim emocje jakie towarzyszyły każdemu z obrazów. Myślę, że każdy z nas oczekuje dalszych równie wspaniałych prac malarki."

                                                                                                                     Wioleta Gołdyn
                                                                                                                         Klasa IIA
"Wystawa prac pani Kingi Łapot- Dzierwy wzbudziła zachwyt wśród uczniów klasy 2a. Humaniści z zaciekawieniem oglądali prace malarskie , które skłoniły ich do przemyśleń, ale także dyskusji. Dzieła z każdej perspektywy można było rozpatrywać na różne sposoby. Wykorzystanie przez artystkę piasku wulkanicznego do tworzenia dzieł, sprawiło iż ich struktura była interesująca a zarazem zaskakująca. Motyw maków, ukazanych w ekstrawagancki sposób także zaciekawił uczniów, którzy podziwiali współgranie ze sobą czerwonych maków z ciemną kolorystyką tła.

 Z pewnością wystawa prac pani Kingi była ciekawą lekcją dla uczniów, którzy mieli okazję obycia z prawdziwią sztuką, tworzoną przez artystkę z naszego regionu. Cieszymy się, że możemy podziwiać takie dzieła, a może niektórzy nawet zaczerpnąć inspiracje dzięki nim."

 

                                                                                                                Dominika Krótkopad

                                                                                                                     klasa IIa

 

 

 W dniu 3 października 2013r. w Domu Kultury we Włoszczowie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę przepięknych obrazów pani Kingi Łapot-Dzierwy, artystki pochodzącej z Włoszczowy. Szczególnie ujęło nas zastosowanie piasku wulkanicznego w pracach oraz możliwość ich dotyku.

Sylwia Nowak, klasa IIa

 

3. X. 2013 r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się wystawa naszej wspaniałej malarki, Kingi Łapot – Dzierwy. Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać efekty jej pracy – obrazy, które wywołały w nas silne emocje. Mogliśmy je dotknąć i poczuć ogrom sztuki artystki. 

Olga Pluta, klasa IIa

 

Dnia 3.X.2013 w naszym mieście odbyła się wystawa obrazów, słynnej malarki, pani Kingi Łapot- Dzierwy. Ta oto niesamowita artystka obdarowała nas ciekawą twórczością, którą mieliśmy okazję zasmakować. Każdy z nas przeżył tę wystawę bardzo emocjonalnie, mieliśmy nawet okazję dotknięcia prac i wzbudziły u nas zachwyt. Na pewno nikt nie żałował przybycia do Domu Kultury na tak interesujące i zachwycające wydarzenie. Miejmy nadzieje, że to nie koniec, że będziemy mieć więcej takich okazji. 

 

Żaneta Dankowska, klasa IIa

 

Dzięki uprzejmości Pani prof. dr. hab. Kingi Łapot-Dzierwy mieliśmy możliwość obejrzeć wystawę jej prac. Wywołały one w nas ogromne emocje. Dużą uwagę przykuła również forma jej prac – każdy mógł dotknąć obrazu, mogliśmy „poczuć” dzieło i wczuć się w abstrakcyjny świat pracy artysty.

 

Mariusz Obarzanek kl IIa

 

3 października 2013 roku w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się wystawa obrazów Pani Kingi Łapot-Dzierwy.  Wystawa była ekscytująca i wywołała ogromne emocje u wszystkich uczestników. Dodatkowym elementem uświetniającym to wydarzenie był fakt, iż każdy z nas mógł dotknąć dzieła, co dodało swoistego charakteru współodbioru i pomogło zrozumieć sztukę artystki.

 

Krzysztof Maciejczyk, klasa IIa

 

3 października 2013 wraz z moją klasą uczestniczyłam w wystawie obrazów Pani Kingi Łapot-Dzierwy w ramach warsztatów dziennikarskich z Panią Edytą Murzynowską-Rogalą. Całe wydarzenie wzbudziło zachwyt w naszej grupie. Każdy z zaciekawieniem przyglądał się niezwykłym dziełom naszej artystki. Naszej, bo włoszczowianki. Urzekła nas kolorystyka, faktury oraz kształty nieprzeciętnych prac. Z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejną taką wystawę i trzymamy kciuki za Panią Kingę, aby zdobywała inspirację a jej twórczość z każdym dniem była  jeszcze owocniejsza i ciekawsza dla odbiorców.

 

Patrycja Kusa, klasa IIa

 

abstrakcja czy świat realny?

We Włoszczowie w pierwszych dniach października odbyła się wystawa prac pochodzącej z Włoszczowy artystki Kingi Łapot - Dzierwy. Pani Kinga jest autorką licznych wystąpień i publikacji naukowych, jednocześnie kontynuuje swoją pracę artystyczną, w której polem jej twórczych poszukiwań są pejzaże i martwe natury. Okazję do zobaczenia wystawy mieli również uczniowie 1 LO we Włoszczowie pod opieką Pani Edyty Murzynowskiej – Rogali.

Twórczyni obrazów, mówi o swojej sztuce, że dla jej malarstwa najważniejszy jest kolor i faktura. To usłyszeliśmy z ust Pani Marii Dudkiewicz, która oprowadzała nas po wystawie.

W abstrakcyjnych na pierwszy rzut oka pracach, znajdujemy odniesienia do świata realnego, wyjętego z kontekstu, oglądanego przez pryzmat doznań emocjonalnych i estetycznych autorki.

 Podczas oglądania prac można było zatrzymać się przy każdym z obrazów, i go dotknąć. Artystka chciała aby odbiorca nie tylko oglądał owe obrazy ale także poczuł ich kształt i fakturę. Wystawa spotkała się z uznaniem odbiorców.

Arkadiusz Wcisło, klasa IIa

 

Dzięki uprzejmości Pani prof. dr. hab. Kingi Łapot - Dzierwy mogłam obejrzeć fascynującą wystawę jej prac. Każde dzieło było zachwycające, zapierało dech i wywoływało wiele emocji. Każda sztaluga z płótnem jest przepełniona ekspresją, lecz jest dokładnie przemyślana. To moja ulubiona wystawa w jakiej główną rolę odegrały maki :)

 

Patrycja Kusaj, klasa II a

 

Dnia 03.10.2013r. udaliśmy się do DK we Włoszczowie, aby podziwiać prace Pani Kingi Łapot-Dzierwy. 
Obrazy Pani Łapot-Dzierwy wywołały na nas ogromnie wrażenie. Każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie. Wręcz przejmowaliśmy emocje płynące z każdego z obrazów. Mamy nadzieję, na więcej tak ciekawych wyjść.

 

Patrycja Miśtal, klasa IIa