19-11-2017 Paweł Rydz Talentem Świętokrzyskim

W piątek 17 listopada 2017 r na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej zaśpiewał Paweł Rydz podczas XVIII gali wręczenia nagród i wyróżnień „ Talenty Świętokrzyskie”. Paweł odebrał nagrodę wśród nagrodzonych 33 laureatów  jako  wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego docenił odniesione w mijającym roku wokalne sukcesy Pawła, którego sylwetkę tak zaprezentowano:

Paweł Rydz – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Zwycięzca 7. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży „Gold Leaf” w Parnu w Estonii, laureat 3. miejsca Międzynarodowego Fesival Song da Cancao of Serra da Estrela w Portugalii, laureat 3. miejsca Malta InternacionalSinging Festiwal "Singer Stage", laureat 1. miejsca Międzynarodowego Festiwalu "Spring Star" w Bukareszcie, zdobywca 1. miejsca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka" w Częstochowie, zdobywca Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wiger" w Suwałkach, ponadto laureat wielu innych festiwali na poziomie ogólnopolskim.

Pawłowi podczas gali, oprócz mamy i siostry, towarzyszyła dyrektor liceum Bożena Kaczor        i  trenerka wokalna Justyna Łysak z Domu Kultury w Małogoszczu, pod której kierunkiem powstały  piękne wykonania  nagrodzonych piosenek.  Dla wszystkich laureatów i wyróżnionych Paweł wykonał 2 kompozycje:  Dżemu „Do kołyski” i Tadeusza Woźniaka „ Zegarmistrz światła”. Jego występ był wspaniałą promocją szkoły i powiatu włoszczowskiego.