10-01-2018 Matematyczne i polonistyczne sukcesy uczniów "Sikorskiego"

Jednym z cyklicznych konkursów matematycznych, którego inicjatorem przed kilkoma laty były nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie – pani Jadwiga Suliga jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny. Organizatorami tego konkursu w tym roku była Politechnika Świętokrzyska, V LO w Kielcach oraz Fundacja Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”.

W dniu 14 grudnia 2017r. odbył się w Kielcach finał wojewódzki tego maratonu, do którego zakwalifikowało się ok. 200 uczniów klas maturalnych z całego województwa.

Ogromne sukcesy w tym finale odnieśli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. W każdej kategorii – a były trzy: A,B,C szkoła ta miała laureatów. W kategorii A (najwyższy poziom trudności) miejsce trzecie zajął Marcin Kotulski z kl.IIIc, a wyróżnienie zdobył Kamil Pytel z kl. IIIc, w kategrii B został wyróżniony Rafał Robak z kl. IIIc, zaś w kategorii C miejsce drugie zdobył Filip Stolarczyk z kl. IIId

Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Fundację Agi Skrobackiej w Święto Trzech Króli w Domu Środowisk Twórczych w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach zostały wręczone również nagrody w konkursie literackim  na esej „Smartfon moja miłość”, którego organizatorami byli SODMiDN, Wydział Humanistyczny UJK w Kielcach i wymieniona fundacja. Nagrodę za II miejsce odebrała Julia Pierzchnica z klasy IIc. Julia jest znana w szkole z polotu pisarskiego i ze sprawności językowej, zakwalifikowała się do II etapu olimpiady polonistycznej wraz z Weroniką Rzepińską z kl. IIa.

W innym konkursie ogólnopolskim – Alfik Matematyczny – Sikorski też odniósł sukcesy – szkoła miała aż jedenaścioro nagrodzonych uczniów, w tym trzech uczniów mieściło się w pierwszej dziesiątce zwycięzców w województwie.