13-03-2018 Licealiści odebrali umowy stypendialne

 

W poniedziałek 12 marca br. w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbyła się konferencja naukowa, podczas której wręczone zostały umowy stypendialne dla uczniów zakwalifikowanych do  Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego. Dziewięcioro uczniów naszego liceum otrzymało stypendia w ramach tego programu i jeszcze przed świętami wielkanocnymi otrzymają środki finansowe (3800 zł). Pierwszo- i drugoklasiści (Julia Ciszek, Bartosz Gierbuszewski, Dominika Grzybek, Adam Piątek, Angelika Piśkiewicz, Karolina Rokicka, Sebastian Stępień) odebrali osobiście w Kielcach umowy stypendialne. Natomiast pozostała dwójka, trzecioklasiści (Karol Kukla i Kamil Pytel) sprawdzali się na maturze próbnej i ich umowy odebrali opiekunowie. Konferencję uświetniły pokazy popularno-naukowe: „Poczuj chemię” przygotowane przez pracowników Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach oraz „Mroźna planeta, świet(l)ny eksperyment i inne ciekawostki przyrodnicze” w wykonaniu pracowników Regionalnego Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim. Ponadto zgromadzeni wysłuchali prelekcji pn. „Znakomite spojrzenie na kształcenie”. LEGO Education w praktyce szkolnej - Kingi Wnuk i Jacka Kuflikowskiego z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 


Gratulujemy stypendystom, ich rodzicom i opiekunom, mamy nadzieję że w murach naszej szkoły będą rozwijali swoje pasje.