22-09-2014 Licealiści Sikorskiego na UJK

17 września uczniowie humanistycznej klasy IIa z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie uczestniczyli w konferencji i panelu  dyskusyjnym "Kielecki wrzesień. 75 rocznica napaści na Polskę". Dzięki wykładom wygłoszonym przez pracowników naukowych UJK w Kielcach wzmocnili swoją obywatelską świadomość i wiedzę, na której buduje się poczucie tożsamości narodowej. Za aktywność podczas panelu dyskusyjnego nagrodzeni zostali: Magdalena Mikuła, Dominik Świercz i Mateusz Sitkowski. Świetnym uzupełnieniem edukacyjnego wyjazdu do Kielc jest zaplanowana na 26 września 2014 r w 75 rocznicę państwa podziemnego, akcja wspólnego z wychowawcami palenia zniczy przed tablicą pamięci przed szkołą oraz na miejscowym cmentarzu. Kształtowanie świadomych postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia jest niezwykle ważnym zadaniem dzisiejszej szkoły.