21-09-2018 Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

21 września 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyły się warsztaty dla uczniów szkół średnich w ramach ogólnopolskiego konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”, w których wzięli udział uczniowie naszego liceum. Tegoroczna edycja skoncentrowana była zgłębianiu czynników wpływających na wolność jednostki i niepodległości narodu. Warsztaty otworzył wykład literaturoznawcy z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr. hab. prof. Marka Karwali na temat wątków wolności i niepodległości w twórczości Jacka Kaczmarskiego. Następnie wygłosił wykład historyk , kustosz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa , Maciej Mieziana dotyczący wyzwolenia Krakowa przez Antoniego Stawarza. Kolejnym punktem warsztatów była prezentacja aktora z Edukacji Filmowej na temat adaptacji filmowych i relacji między literaturą a filmem. Na zakończenie warsztatów odbył się koncert nawiązujący do tematu wolności i niepodległości, piosenek Jacka Kaczmarskiego.