15-09-2014 Krajobrazowo-integracyjna wycieczka klas pierwszych

Wzięliśmy się zebrali i pojechaliśmy 12 września pooglądać oraz pobyć w rezerwatach przyrody, i pobyć ze sobą w środowisku innym niż ceglane mury.

Ten wyjazd uczył każdego z Nas zachowania się w obszarach chronionych, dostrzegania jaszczurki w wysuszonej trawie i krzewu ciepłolubnej tarniny, żabki nad Pilicą i kwitnącego dziurawca. Oczy wodziły więc po leśnej przestrzeni wysoko wysoko nad Nami, potem niżej i aż pod same nogi na ścieżki szlaku turystycznego.

Zobaczyliśmy, na własne oczy i nogi, stepowy rezerwat Murawy Dobromierskie oraz leśny rezerwat Bukowa Góra. Poleniuchowaliśmy w sosnowym lesie obok „Leśnej Przystani” w Ciemiętnikach. Uczestniczyliśmy w konkursie, przygotowanym przez Panią Anetę Banaś, dotyczącym rozpoznawania flory pięknego obszaru nad Pilicą, czyli skarbu regionu - Natura 2000. Było też i coś niecoś dla żołądka: ciepły posiłek w gościnnej „Leśnej Przestani” prowadzonej przez p. Leszka Kutrzyka.

klasa Ia z wychowawczynią p. Dorotą Malicką,

klasa Ib z wychowawczynią p. Anetą Banaś,

klasa Ic z wychowawczynią p. Edytą Murzynowską-Rogala.

Tak o wycieczce piszą uczennice z klasy humanistycznej

Naszą wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w "Leśnej Przystani ". Wszyscy zmęczeni zasiedli do stołów kosztując pysznej zalewajki ze świeżymi grzybami, grillowanej kiełbaski oraz wyśmienitego placka drożdżowego z rodzynkami prosto z pieca chlebowego.

Wiktoria Nowak,  klasa Ia

Wszystkie pierwsze klasy pojechały na wycieczkę krajoznawczą do Muraw Dobromierskich, która zakończyła się ogniskiem (bez ognia). Młodzież chodząc po rezerwacie przyrody podziwiała piękno natury, lecz grupka kilku osób wraz z dwiema opiekunkami wybrała czarny szlak. Szlak ten fundował wiele atrakcji np, tor z przeszkodami w postaci skakania przez grube konary drzew, po pewnym czasie zorientowaliśmy się, że to nie jest właściwa droga. Czuliśmy się niczym w filmie "Zagubieni", ale humor nas nie opuszczał i błądziliśmy po lesie wesoło śpiewając jak krasnoludki z królewny Śnieżki podczas marszu do pracy. Na szczęście, w wyprawę poszukiwawczo-ratunkową, pani Aneta Banaś wysłała dwóch mężnych chłopców z 1c, którzy zaprowadzili nas do reszty grupy.

Weronika Bąba, klasa Ia

Dnia 12 września 2014 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych na ognisko zapoznawcze do Ciemiętnik, Muraw Dobromierskich i Bukowej Góry.
O godzinie 8:30 wyruszyliśmy w trasę. Gdy dotarliśmy na miejsce zaczęliśmy zapoznawać się z otaczającą nas przyrodą. Szliśmy zielonym szlakiem, a w pewnym momencie zauważyliśmy, że kogoś nam brakuje. Okazało się, że nasze nauczycielki wraz z paroma uczniami podążali czarnym szlakiem.
Gdy wszyscy dotarliśmy nad rzekę Pilicę, odbył się konkurs, który organizowała Pani Aneta Banaś. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1C, drugie-1A , trzecie-1B. :) Wszyscy świetnie się bawiliśmy ! Po zakończeniu zabawy czekał na nas poczęstunek. Najedzeni i pełni entuzjazmu wróciliśmy do autobusu, który odwiózł nas do szkoły. Pożegnaliśmy się ze wszystkimi i wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana.

Paulina Michałek i Justyna Skoczek,  klasa Ia

Wycieczka do Muraw Dobromierskich okazała się wspaniałą przygodą! Pogoda dopisała, krajobraz zapierał dech w piersi. Niektórzy z grupy wybrali ekstremalny Czarny Szlak i powrócili z niego cali i zdrowi.

Małgorzata Grońska,  klasa Ia

Wycieczka krajobrazowo-integracyjna do Muraw Dobromierskich była bardzo przyjemna, zaliczam ją do udanych. Spacerowaliśmy poprzez niezmiernie

klimatyczny las, w którym znajdowały się ciekawe okazy przyrody. Bardzo smakował mi również poczęstunek, który został nam podany w ślicznej leśnej przystani. Kiełbaski wyszły na sto dwa!

Weronika Kaczmarek, klasa Ia

Po przyjeździe do Ciemiętnik wybraliśmy się na pieszą wycieczkę nad rzekę Pilicę. Pani Aneta Banaś, nauczycielka biologii, zorganizowała konkurs, w którym uczniowie odgadywali nazwy 19 roślin znalezionych w lesie. Wygrana drużyna dostała nagrodę w postaci ocen. Na wycieczce integracyjnej panowała bardzo miła atmosfera. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich wycieczek.

Martyna Myśler i Sandra Miśtal,  klasa Ia

Wycieczka ogółem bardzo mi się podobała. Najbardziej zainteresowały mnie rezerwaty przyrody, które zwiedzaliśmy.

Klaudia Drążkiewicz, klasa Ia

Wycieczka po rezerwatach była bardzo ekscytująca. Niektórzy wybrali trudny, Czarny Szlak. Na szczęście, po dłuższym czasie, cała grupa się odnalazła i wszyscy wyszliśmy zadowoleni. Wycieczka była bardzo wesoła i zabawna. Pomogła nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Klaudia Dumin, klasa Ia

Wycieczka była bardzo ciekawa, ze wszystkiego podobało mi się zwiedzanie rezerwatów.

Donata Pawlik, klasa Ia

Na wycieczce podobało mi się zwiedzanie rezerwatu, najbardziej rozśmieszyło mnie to, kiedy zgubiły się nauczycielki (Czarny szlak). Jedzenie bardzo mi smakowało, ale do gustu najbardziej przypadła mi drożdżówka. Najbardziej emocjonująca była jazda autobusem.

Aneta Wolska, klasa Ia

Dnia 12 września wszystkie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę zapoznawczą czyli ognisko klasowe. Pierwszą atrakcją był Murawski Park Dobromierski a później poszliśmy zielonym szlakiem przez las do Rączek. Autokarem pojechaliśmy do Ciemiętnik, gdzie udaliśmy się na pieszą wycieczkę nad Pilicę i gdzie odbył się konkurs biologiczny, który wygrała klasa I C. Po konkursie wróciliśmy na posiłek do "Leśnej Przystani", gdzie zjedliśmy zalewajkę ze świeżymi grzybami, kiełbasę i ciasto drożdżowe z rodzynkami.
Wycieczka nam się bardzo podobała i wybralibyśmy się na kolejną.

Ania Waczyńska i Marta Żelichowska,  klasa Ia