12-11-2013 Chodzą po ulicy, patrzą tak jak Ty i Ja, a widzą inaczej

Wystawa obrazów po IV plenerze malarskim „Włoszczowa 2013”, Dom Kultury we Włoszczowie, oglądana przez uczniów Ia, 4 listopada 2013r.

Zobaczyłam moją Włoszczowę inną, no niby te same kamieniczki i wznoszący się nad miastem kościół, ale ładniejszą. Tak, to pewnie o to chodzi, że w czyichś oczach był zachwyt i został utrwalony na płótnie, a potem powiedział on do mnie: nie drogi i fasady, ale klimat się liczy, patrz.

Włoszczowę sportretowali po swojemu. Kto?

Maria Dudkiewicz - od 36 lat pracuje w Domu Kultury we Włoszczowie jako instruktor plastyk. Jej pasją jest malarstwo sztalugowe. Tworzy akwarele i obrazy olejne, których tematem są kwiaty, abstrakcje, martwe natury, weduty (weduta to pejzaż miejski)

Tomasz Toborek -  pracuje we własnej firmie. Artysta grafik, autor wielu pięknych linorytów. Bardziej „linorytnik” niż malarz. A szkoda.

Janusz Salwierak – włoszczowianin, artysta malarz, absolwent Moskiewskiej Akademii Sztuk Pięknych, uprawia malarstwo w technice olejowej i mieszanej. Autor setek pięknych pejzaży i kompozycji abstrakcyjnych

Stanisław Mulewicz – nauczyciel w ZSP nr 2 we Włoszczowie, właściciel firmy fotograficznej "FOTO-Mulewicz". Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, maluje portrety, pejzaże, martwe natury

Zbigniew Woldański – włoszczowianin, instruktor tańca i teatru w Domu Kultury we Włoszczowie. Z zawodu aktor, którego pasją jest malarstwo

Agnieszka Herzog – rodem z Kielc, magister sztuki, projektantka mody, malarka, autorka wielu świetnych obrazów abstrakcyjnych i stylizacji ubiorów kobiecych.

Justyna Pośpiech – z Włoszczowy, studentka grafiki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Utalentowana i pracowita. Maluje, rysuje, tworzy akwaforty.

Edyta Stępień – włoszczowianka. Maluje kwiaty, martwe natury, pejzaże. Jej ulubioną techniką są akwarele i pastele.

Wioletta Łata – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Maluje, rysuje, projektuje reklamy, loga. Jest miłośniczką kultury i sztuki japońskiej. Utalentowana także aktorsko.

Artur Smerkowski – pracuje w Centrum Kultury w Jędrzejowie jako informatyk i plastyk. Maluje pejzaże i obrazy w stylu surrealistycznym a także abstrakcje.

Piotr Szydłowski – pracuje w firmie budowlanej. Amatorsko zajmuje się malarstwem, ale czyni to z wielką pasją.

Dziękujemy Pani Marii Dudkiewicz za udostępnienie zdjęć obrazów. Niech cieszą oko.