Wyświetlono rekordy od 1 - 15 z 687
09-02-2018 Rozstrzygnięcie konkursu im. Łukasza Uniejewskiego
Informacja o terminie rozstrzygnięcia VI Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Łukasza Uniejewskiego zostanie zamieszczona po feriach zimowych

07-02-2018 Nasi stypendyści w Świętokrzyskim Programie Stypendialnym
Nasi stypendyści w Świętokrzyskim Programie Stypendialnym dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 162 licealistów z województwa świętokrzyskiego aż 9 naszych licealistów otrzymało stypendia za wysokie wyniki i osiągnięcia w nauce:

01-02-2018 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora I LO
30stycznia odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora I LO rozegrany w ramach X Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego. W zawodach rywalizowały drużyny I LO, ZSP nr2, ZSPnr3. Wszystkie reprezentacja miały jedno zwycięstwo i jedną porażkę, o

30-01-2018 Świętokrzyski Dzień Koszykówki-30.01.2018r.
W ramach „Świętokrzyskiego Dnia Koszykówki” w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Koszykowej. W turnieju rywalizowały reprezentacje klas: 3c, 3d, 2b, 2d, 1a, 1c, 1d. Zwyciężyła klasa 3c, II miejsce zdobyła klasa 2d, III miejsce wywalczyła klasa 3d.

24-01-2018 VI Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Łukasza Uniejewskiego
I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Łukasza Uniejewskiego. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach

23-01-2018 Konkurs pn. "Różne oblicza wolontariatu"
Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Różne oblicza wolontariatu” organizowanego przez Fundację Jesteśmy Blisko w ramach Akademii Młodzieżowego Wolontariatu. Do konkursu zgłaszają się czteroosobowe zespoły, ktorych zadaniem jest ukazanie różnych obliczy

23-01-2018 Wycieczka i warsztaty w Konsulacie
Uczniowie pod opieką p. Piotra Sznajdera uczestniczyli w spotkaniu w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Panel dyskusyjny poprowadził Dylan Hutchison z Fulbright Polska, a tematem była historia i dzień dzisiejszy rdzennych Amerykanów.

16-01-2018 HUMANIŚCI I FIZYCY RAZEM
Uczniowie klas Ia i Ib, pod opieką Iwony Karaś i Eweliny Ratusznik udali się do Krakowa. Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych I Pracowni Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dr Janusz Konarski zadbał o wszelkie szczegóły naszego pobytu.

16-01-2018 XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Każdego roku nasza szkoła włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku uczniowie wolontariusze zbierali pieniądze do puszek wspierając główny cel XXVI Finału WOŚP jakim było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu

15-01-2018 Za nami kolejna sesja maturalna zakończona sukcesem
Kochani Maturzyści z 2017 roku! Dziękujemy Wam, że swoim zaangażowaniem i pracą sprawiliście, że w XX Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw szkoła zajęła 10. miejsce w województwie świętokrzyskim i 352. w kraju ( na 2195 spełniających warunki uczestnictwa),

10-01-2018 Matematyczne i polonistyczne sukcesy uczniów "Sikorskiego"
Jednym z cyklicznych konkursów matematycznych, którego inicjatorem przed kilkoma laty były nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie – pani Jadwiga Suliga jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny.

19-12-2017 Bardzo dobry start tenisistów
8 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Włoszczowskiego. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Kamila Śliwińska. W kategorii chłopców III miejsce wywalczył Filip Robak. W turnieju grali również:

19-12-2017 Kamil Pytel po raz drugi odebrał Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Gratulujemy Kamilowi Pytlowi – uczniowi klasy III c uhonorowania prestiżowym stypendium. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów została zorganizowana 15 grudnia 2017 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

19-12-2017 Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej
Boże Narodzenie, to wyjątkowy czas pełen rodzinnego ciepła i miłości. Jak co roku w okresie przedświątecznym odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. „...a mały Chrystus smutny patrzy w drzwi i czeka by pośród witających zobaczyć człowieka.”

18-12-2017 I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP nr 3
18 grudnia odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP nr3 rozegrany w ramach X Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego. Reprezentacja dziewcząt I LO w pierwszym meczu wygrała 2:1 z drużyną ZSP nr3, w drugim zwyciężyła 2:0 z ZSP nr2 i zajęła I