Politechnuika Częstochowska zaprasza uczniów na kursy przygotowawcze z matematyki dla kandydatów na studia techniczne i matematyczne. Kursy poprowadzą doświadczeni pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej. Udział w kursie jest bezpłatyny!! rejestracja na zajęcia do dnia 07.11.2018r. pod adresem www.im.pcz.pl
Tematyka i terminarz spotkań dostępne na stronie internetowej Instytututu Matematyki www.im.pcz.pl oraz na stronie profilu facebook: www.facebook.com/matpcz

Uwaga, Maturzyści

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej utworzono specjalne zakładki porządkujące informacje dotyczące nowej formuły sprawdzianu i matury, która będzie obowiązywała od  roku 2015.  Warto, aby już teraz uczniowie, rodzice i nauczyciele odwiedzili  odpowiednie strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W części dotyczącej zasad nowego egzaminu maturalnego w 2015 r. znalazły się informatory, przykładowe arkusze zadań, opisy procedur, materiały dla maturzystów i dla nauczycieli, a także szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Nowa formuła egzaminu maturalnego od 2015 roku

Aktualne "Wybrane wzory matematyczne"

Przybory pomocnicze

Informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2014/2015